
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Resistance | 120 mΩ |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| Output Current | 5 A |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Max Output Current | 5 A |
| Number of Outputs | 2 |
| Nominal Supply Current | 20 mA |
| Output Current per Channel | 5 A |
| Schedule B | 8542390000 |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Operating Supply Current | 20 mA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Load Voltage | 5 V to 28 V |
| Applications | Automotive |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Chemistry/Technology | CMOS |
| Interface | Parallel |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$16.80432
Ext.Price$16.80432
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $16.80432 | $16.80432 |
| 10 | $15.96605 | $159.66050 |
| 25 | $15.05507 | $376.37675 |
| 50 | $14.19607 | $709.80350 |
| 100 | $13.38629 | $1338.62900 |
